Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Stargard

Stargard: 800 osób korzysta regularnie z darmowej żywności i odzieży

5.07.2013, Pomoc żywnościowa

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Stargardzie Szczecińskim ma pod swoją opieką około 800 osób z miasta i gminy. Od października 2012 r. organizacja realizuje europejski program pomocy żywnościowej (PEAD), dzięki któremu co miesiąc do każdej z potrzebujących osób trafia co najmniej 8 kg artykułów spożywczych.

– Staramy się, aby nikogo nie odprawić kwitkiem. Dbamy o to, by każdy, kto zgłasza się do nas po pomoc, tę pomoc otrzymał – mówi kierownik filii Urszula Rusin.

W ramach wsparcia żywnościowego przekazywane są m.in. mleko, mąka, makaron, płatki kukurydziane, koncentrat pomidorowy, olej czy konserwy.

Wolontariusze udzielają nie tylko pomocy żywnościowej, ale i odzieżowej. Potrzebujący mogą zgłaszać się do punktu wydawania odzieży we wtorki, w godzinach 10–12:30 do lokalu przy ul. Brzozowej 2.

– Mamy dużo ubrań dla małych dzieci, 3-4-letnich – podkreśla kierownik filii.

Urszula Rusin postarała się też o dodatkową odzież dla podopiecznych. Jakiś czas temu Urząd Celny ogłosił, że ma do rozdania 1 900 par spodni pochodzących z przemytu, które może przekazać organizacjom charytatywnym. Kierownik filii złożyła stosowny wniosek.

– Ostatnio przyszło pismo, że dostaniemy część tej odzieży – cieszy się Urszula Rusin. – Rozdamy ją wśród niektórych naszych podopiecznych. Cały czas przyjmujemy też odzież od osób prywatnych – czystą i znajdującą się w dobrym stanie.

Jesienią wolontariusze filii ChSCh w Stargardzie Szczecińskim planują poszerzyć zakres działalności o promowanie zdrowia. We wrześniu chcą zorganizować prozdrowotne wykłady w Domu Kultury Kolejarza, a w 2014 roku planują otworzyć regularnie działający klub zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

3 718 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Stargard
Kochanowskiego 24
73-110 Stargard

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0293 3730

Kierownik: Urszula Rusin
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 690 180 229

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij