Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Stargard Szczeciński: Dlatego warto pomagać

Stargard Szczeciński to sporej wielkości miasto w zachodniej Polsce. Wydawać by się mogło, że problem ubóstwa nie powinien tu istnieć. A jednak wciąż wielu jego mieszkańców, w tym także młodych, boryka się z poważnymi kłopotami. Wiedzą o tym dobrze wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) prowadzący w Stargardzie punkt wydawania odzieży.

– Potrzebujący pytają o wszystko, od skarpetek po kurtki – mówi Urszula Rusin, kierownik filii. – Pytają też o żywność, dlatego ważny jest dla nas udział zbiórkach żywności.   

Punkt z odzieżą (ul. Brzozowa 2) czynny jest w każdy wtorek, w godz. 11–12.30. Zgłaszają się do niego osoby skierowane przez MOPS.

– Przychodzą młode matki samotnie wychowujące dzieci – opowiada pani Urszula. – Niektóre mają dochody rzędu 600 zł netto lub żadne. Jak z taką pensją przeżyć? 

Młode mamy często zderzają się z problem znalezienia pracy, a gdy wreszcie im się to uda, nie mają z kim zostawić dzieci. Pani Urszula zastanawia się, jak im pomóc. Im i pozostałym potrzebującym.

 – W osobach, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej tkwi olbrzymi potencjał – przekonuje. – Trzeba tylko dać im odrobinę nadziei, wsparcia na początek i pozwolić, by mogły same o siebie zadbać.

Wśród planów wolontariuszy w Stargardzie jest m.in. wydawanie ciepłych posiłków. Pani Ula marzy, by w realizację tego projektu zaangażowali się także sami beneficjenci. Wolontariusze ChSCh w całej Polsce już nie raz przekonali się, że dłoń wyciągnięta w szczerym geście pomocy może stać się początkiem pozytywnej przemiany, w wyniku której osoby potrzebujące same stają się tymi, które udzielają wsparcia innym. Dlatego warto pomagać.    

Jeśli chcesz przekazać dla potrzebujących znajdującą się w dobrym stanie odzież, możesz przynieść ją do siedziby filii (ul. Brzozowa 2, każdy wtorek, w godz. 11–12.30). Możesz także złożyć dar pieniężny.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

(aw)  

  

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij