Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Stargard

Stargard Szczeciński: naukowo i poetycko w Szkole Zdrowego Gotowania

13.02.2012, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Pod znakiem ciekawych danych dotyczących odżywiania oraz… poetyckiej refleksji upłynęło spotkanie Szkoły Zdrowego Gotowania, które odbyło się 11 lutego w siedzibie filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Stargardzie Szczecińskim. Prowadząca zajęcia mówiła o składnikach pokarmowych, z jakich powinno się składać pełnowartościowe śniadanie. I zaprezentowała humorystyczny wiersz Wisławy Szymborskiej.

– Wzorowe śniadanie powinno składać się w 54% z owoców – mówi Urszula Rusin, kierownik filii ChSCh w Stargardzie Szczecińskim. – To one dostarczają nam bowiem dużo naturalnego cukru, dającego energię. W drugiej kolejności powinniśmy spożywać produkty pełnoziarniste: kasze, płatki czy chleb razowy. Te rzeczy powinny stanowić 36% posiłku. Pozostałe 10 % należy uzupełnić orzechami i innymi nasionami.

Ponieważ istotą zajęć Szkoły Zdrowego Gotowania jest nie tyle teoria, co praktyka, na uczestników czekał oczywiście pokaz przygotowania zdrowych potraw. Tym razem były to pasty śniadaniowe do chleba z soczewicy, słonecznika, orzechów oraz ryżu. Jak zwykle odbyła się też degustacja.

W dobry humor wprawiła wszystkich prezentacja jednego z wierszy zmarłej niedawno Wisławy Szymborskiej pt. Jak ja się czuję. Choć nie nawiązywał on bezpośrednio do tematu spotkania, bo mówił o życiu osoby w podeszłym wieku, to jednak w myśl zasady, że optymiści żyją dłużej, ten zabawny, pełen ciepła utwór był doskonałym uzupełnieniem zajęć o tematyce zdrowotnej.

A już niebawem… warsztaty na temat tego, jak przyrządzić coś słodkiego i zdrowego.
Udział w Szkole Zdrowego Gotowania jest bezpłatny.

Czytaj o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

3 718 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Stargard
Kochanowskiego 24
73-110 Stargard

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0293 3730

Kierownik: Urszula Rusin
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 690 180 229

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij