Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Stargard

Stargard Szczeciński: przekazują żywność ze zbiórki

9.12.2011, Pomoc żywnościowa

W trwającej 2–4 grudnia Świątecznej Zbiórce Żywności zorganizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności uczestniczyli między innymi wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) ze Stargardu Szczecińskiego. Większość zebranych przez nich artykułów spożywczych już trafiła do potrzebujących.

Filia ChSCh w Stargardzie istnieje od niedawna, ale już zdążyła pomóc wielu osobom – prowadzenie pomocy odzieżowej, udział w zbiórkach żywności i zajęcia z cyklu Szkoła Zdrowego Gotowania w ramach projektu Zadbaj o Zdrowie z ChSCh to główne działania wolontariuszy.

Podczas Świątecznej Zbiórki Żywności w trzech sklepach Netto w Stargardzie pomagało w sumie sześciu przedstawicieli ChSCh.

– Co ciekawe, najchętniej żywnością dzielili się ludzie niezamożni – mówi Urszula Rusin, kierownik filii. – Pewna pani z rentą 500 zł przekazała np. cukier i olej.

Zbiórka była też dobrą okazją dla rodziców, by uczyć dzieci, jak troszczyć się o innych – zakupione produkty dawali najmłodszym, aby to oni wrzucali je do koszy, do których zbierano żywność.

Wolontariusze ze Stargardu uzyskali prawie pół tony artykułów spożywczych.

– Większość już przekazaliśmy potrzebującym, których wskazał nam ośrodek pomocy społecznej. Pozostała cześć darów trafi do osób wymagających wsparcia już niebawem – sprawozdaje Urszula Rusin. – Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, że nie przechodzili obok nas obojętnie. Dziękuję dyrekcji sklepów Netto za umożliwienie zbierania żywności u nich oraz pracownikom sklepów za ich ciepło i życzliwość – dodaje.

Dowiedz się więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

3 718 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Stargard
Kochanowskiego 24
73-110 Stargard

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0293 3730

Kierownik: Urszula Rusin
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 690 180 229

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij