Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Stargard Szczeciński: ruszamy z pomocą żywnościową!

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Stargardzie Szczecińskim wznawia wydawanie żywności najbardziej potrzebującym osobom. Działania są częścią Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020. Jego celem jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce.

Do końca lutego 2016 roku wolontariusze filii ChSCh w Stargardzie Szczecińskim przy ul. Brzozowej 2 będą wydawać żywność osobom, które będą miały stosowne skierowanie z MOPS-u lub GOPS-u. Osoby te będą uprawnione do korzystania ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych. Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe znajdzie w nich makaron świderki, biały ryż, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę, klopsy w sosie własnym, biały cukier, olej rzepakowy.

Prócz wsparcia żywnościowego ChSCh realizować będzie cykliczne działania, np. spotkania seniorów, zabawy kulinarne z dziećmi, wykłady zdrowotne, wydawanie odzieży, wypożyczalnie książek. Osoby korzystające ze wsparcia unijnego programu będą mogły wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Szczegóły będą pojawiały się na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej.

Podprogram 2015 jest kontynuacją Podprogramu 2014, w ramach którego ChSCh objęła wsparciem żywnościowym 1200 osób. Wszelkie informacje dotyczące programu będą wywieszane na tablicach w lokalnych siedzibach MOPS, GOPS, jak również na tablicy oraz na stronie internetowej i w prasie. Odpowiedzi na wszelkie pytania można uzyskać również telefonicznie – tel. informacyjny: 690 180 229.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014–2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.    

Najbliższe terminy wydawania żywności:
Wtorek, 16 czerwca, w godz. 9.30–12.30 dla podopiecznych GOPS-u,
Środa, 17 czerwca, w godz. 9.30–12.30 dla podopiecznych  MOPS-u.

Osoby, które z różny przyczyn losowych nie będą mogły odebrać żywności w określonym terminie, zgłoszą się po odbiór we wtorek, 23 czerwca, w godz.  9.30–12.00.   

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij