Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Stargard Szczeciński: słodycze i ubrania dla maluchów

– Niektórzy nie zdają sobie sprawy, ile radości można dać dzieciom za sprawą małego gestu – przekonuje Urszula Rusin, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Stargardzie Szczecińskim.

Ostatnio uśmiech pojawił się na twarzach uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie Szczecińskim. Filia z okazji świąt przekazała dla nich słodycze. Ponadto do placówki trafiły paczki z artykułami spożywczymi dla najbardziej potrzebujących rodzin.

– Pomoc jest możliwa dzięki hojnym darczyńcom – podkreśla pani Urszula. – Szczególnie zapamiętałam pewne małżeństwo. Oboje są rencistami. Jednak w odpowiedzi na apel o przekazywanie ubrań dla osób potrzebujących przygotowali nie tylko odzież, ale również talerze, telewizor i dużą paczkę żywności, którą obdarowaliśmy kilka osób. 

Wolontariusze uczestniczą też w akcji „Kurtka dla malucha”. To ogólnopolska zbiórka ciepłej odzieży dziecięcej prowadzona przez filie ChSCh z przeznaczeniem zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych.

– Czekamy na odzież we wtorki 11–12.30 w siedzibie filii przy ul. Brzozowej 2 – mówi kierownik filii. – Akcję „Kurtka dla malucha” prowadzimy do końca stycznia. Dary można też przekazać w innym terminie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem 883 598 030.

Jeśli dysponujesz ciepłymi ubraniami dziecięcymi, z którymi nie masz co zrobić, przekaż je wolontariuszom. Na pewno trafią do tych, którym teraz najbardziej są potrzebne.

Czytaj więcej o pomocy dzieciom i młodzieży.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij