Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Stargard

Stargard Szczeciński: słodycze i ubrania dla maluchów

12.01.2012, Pomoc odzieżowa

– Niektórzy nie zdają sobie sprawy, ile radości można dać dzieciom za sprawą małego gestu – przekonuje Urszula Rusin, kierownik filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Stargardzie Szczecińskim.

Ostatnio uśmiech pojawił się na twarzach uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie Szczecińskim. Filia z okazji świąt przekazała dla nich słodycze. Ponadto do placówki trafiły paczki z artykułami spożywczymi dla najbardziej potrzebujących rodzin.

– Pomoc jest możliwa dzięki hojnym darczyńcom – podkreśla pani Urszula. – Szczególnie zapamiętałam pewne małżeństwo. Oboje są rencistami. Jednak w odpowiedzi na apel o przekazywanie ubrań dla osób potrzebujących przygotowali nie tylko odzież, ale również talerze, telewizor i dużą paczkę żywności, którą obdarowaliśmy kilka osób. 

Wolontariusze uczestniczą też w akcji „Kurtka dla malucha”. To ogólnopolska zbiórka ciepłej odzieży dziecięcej prowadzona przez filie ChSCh z przeznaczeniem zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych.

– Czekamy na odzież we wtorki 11–12.30 w siedzibie filii przy ul. Brzozowej 2 – mówi kierownik filii. – Akcję „Kurtka dla malucha” prowadzimy do końca stycznia. Dary można też przekazać w innym terminie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem 883 598 030.

Jeśli dysponujesz ciepłymi ubraniami dziecięcymi, z którymi nie masz co zrobić, przekaż je wolontariuszom. Na pewno trafią do tych, którym teraz najbardziej są potrzebne.

Czytaj więcej o pomocy dzieciom i młodzieży.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

3 718 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Stargard
Kochanowskiego 24
73-110 Stargard

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0293 3730

Kierownik: Urszula Rusin
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 690 180 229

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij