Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Stargard Szczeciński: stop bólowi kręgosłupa

Bóle kręgosłupa są doświadczeniem około 60% Polaków. Niestety, pracujemy na nie od wczesnego dzieciństwa. Pierwszy błąd popełniają rodzice, kupując dzieciom chodziki lub inne wspomagacze siedzenia czy stania. W ten sposób kształtujemy nieprawidłowości, które dadzą o sobie znać w dorosłym życiu. Już 16 października na wykładzie zorganizowanym przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Stargardzie Szczecińskim dowiemy się więcej o tym, jak zapobiegać bólowi pleców.

Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) zaprasza na wykład fizjoterapeutki Anny Tomczyk. Podczas spotkania teorii będzie towarzyszyła praktyka. Prelegentka pokaże, jak prawidłowo stać, siedzieć, chodzić. Dowiemy się m.in., jakie powinny być prawidłowe nawyki przy codziennych czynnościach, poznamy proste ćwiczenia rehabilitacyjne, które pozwolą uśmierzyć ból.

Ogromne znaczenie dla funkcjonowania kręgosłupa mają codzienne nawyki, np. to, jak wstajemy z łóżka po nocnym odpoczynku, także obuwie, w jakim chodzimy, postawa, jaką przyjmujemy podczas chodzenia i siedzenia, sposoby podnoszenia ciężkich przedmiotów, a nawet nasze podejście do stresujących wydarzeń, gdyż stres może pogłębiać dolegliwości.

Spotkanie o profilaktyce bólu kręgosłupa odbędzie się w środę, 16 października, o godzinie 17 w Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie Szczecińskim, przy ul. Szczecińskiej 17. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij