Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Stargard

Wydali żywność z Podziel Się Posiłkiem

11.10.2012, Pomoc żywnościowa

Za nami kolejna edycja zbiórki żywności Podziel Się Posiłkiem organizowanej przez banki żywności, która w tym roku odbywała się 28-29 września. W Zachodniopomorskim w akcję zaangażowała się m.in. filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Świnoujściu, która 10 października wydała artykuły zebrane podczas akcji najbardziej potrzebującym rodzinom z dziećmi.

W Świnoujściu można było liczyć na młodzież. Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I przez dwa dni zebrali np. 143 kg żywności oraz 55 litrów napojów. We współpracy z Chrześcijańską Służbą Charytatywną (ChSCh) włączyli się w akcję w sklepie Netto, przy ul. Szkolnej.

− Ludzie chętnie ofiarowywali żywność, akcja cieszyła się uznaniem zarówno pracowników sklepu jak i klientów − mówi Agnieszka Kowalewska, kierownik filii ChSCh w Świnoujściu.
Wolontariusze ChSCh zajęli się liczeniem oraz rozdysponowaniem żywności zebranej przez uczniów. Większość produktów, m.in. mąka, cukier, płatki zbożowe, konserwy i soki, trafiła do najbardziej potrzebujących rodzin wskazanych przez lokalny Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

– Żywność rozdaliśmy 28 rodzinom. Były wśród nich rodziny posiadające nawet dziewięcioro dzieci – sprawozdaje Agnieszka Kowalewska. – Wcześniej odwiedziliśmy także Wielofunkcyjną Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Świnoujściu. Przekazaliśmy tam część zebranej żywności, głównie słodycze, płatki zbożowe i dżemy.

Oprócz wolontariuszy ze Świnoujścia w akcję włączyła się też filia ChSCh w Stargardzie Szczecińskim. Ośmioro tamtejszych przedstawicieli ChSCh zebrało 304 kg. Podzielono je na 50 paczek, które trafiły do dzieci z Małkocina i okolic. Jak ocenia Urszula Rusin, kierownik tamtejszej filii, najchętniej żywnością dzielili się ludzie starsi – emeryci i renciści

– Jest dla mnie wielką radością, że mogliśmy pomóc najmłodszym – podsumowuje zbiórkę Urszula Rusin.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Tekst: Justyna Libera, współpraca Andrzej Wierzchowski

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

3 718 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Stargard
Kochanowskiego 24
73-110 Stargard

Nr konta bankowego:
94 2030 0045 1110 0000 0293 3730

Kierownik: Urszula Rusin
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 690 180 229

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij