Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Żywność dla dzieci z domu dziecka

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Stargardzie Szczecińskim włączyła się w trwającą 23–24 września ogólnopolską zbiórkę żywności Podziel Się Posiłkiem, organizowaną przez Fundację Polsat, Firmę Danone i Federację Polskich Banków Żywności. Dzięki staraniom wolontariuszy artykuły spożywcze trafiły do podopiecznych jednego ze stargardzkich domów dziecka.

– Zebraliśmy dużo cukru, mąki, oleju, makaronu, dżemu, konserw i soków – sprawozdaje Urszula Rusin, kierownik filii. – Klienci sklepów reagowali bardzo pozytywnie i chętnie wspierali akcję. Także osoby młode i niezamożne wrzucały żywność do koszy – dodaje.

W akcji wzięło udział ośmiu wolontariuszy ChSCh pracujących w dwóch sklepach.

Zebrane artykuły spożywcze zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami trafiły do Domu Dziecka nr 2 w Stargardzie Szczecińskim. 26 września 219 kg żywności odebrał Roman Gładysz, zastępca dyrektora placówki. Jak podkreślał, dar od ChSCh pozwoli na przeznaczenie środków, które musiałyby zostać wydane na żywność, na inne cele z korzyścią dla wychowanków.       

– Chcemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, dyrekcji sklepów Netto oraz pracownikom sklepów Netto przy ul. Wyszyńskiego i Piłsudskiego za wsparcie, pomoc i uśmiech. To dzięki nim wszystkim przeprowadzenie akcji było możliwe – podkreśla Urszula Rusin. I apeluje. – Naszą bolączką jest brak większej liczby wolontariuszy, zwłaszcza młodych. Średnia wieku osób zaangażowanych w pracę naszej filii jest powyżej 50 roku życia. Jeżeli chcesz nam pomóc, zapraszamy! 
    
Filia ChSCh w Stargardzie Szczecińskim działa od 2009 roku. Oprócz zaangażowania w pomoc żywnościową prowadzi regularnie działający punkt wydawania odzieży.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij